Starostlivosť o pleť na dovolenke sa vyplatí!

Starostlivosť o pleť na dovolenke sa vyplatí!

Starostlivosť o pleť na dovolenke sa vyplatí! Leto klope na dvere, a veľa z nás sa nevie dočkať opaľovania na plážach pri slnkom rozohriatom mori! Pri tejto relaxačnej činnosti však musíte dbať o zdravie svojej pleti o čosi viac. Starostlivosť o pleť na dovolenke sa vyplatí! Vašu pleť ochráni pred zdravotnými indikáciami, ktoré nie sú ani z ďaleka príjemné!

Prečo je slnko strašiakom z hľadiska starostlivosti o pleť?

Slnečné lúče či slaná voda spôsobujú vysušenie, podráždenie a veľmi dobre známe – spálenie pokožky. Preto je kľúčové si so sebou zobrať produkty, ktoré Vašu pleť ochránia pred negatívnymi vplyvmi. V článku prinášame niekoľko užitočných tipov ako poškodeniu pokožky predchádzať, a ktoré produkty budú pre Vás správnou voľbou! 

Viete, ktoré produkty si musíte zabaliť na dovolenku?

Nosným pilierom Vašej dovolenkovej výbavy musí byť krém s SPF ochranou. Známe príslovie “ Menej je niekedy viac” v tomto prípade neplatí, a mali by ste zvoliť krém, s čo najvyššou ochranou!

Z našej rady odporúčame opaľovací krém Protector 50, ktorý je nežný k pokožke. Je ideálny pre potreby citlivej pokožky so sklonom k hyperpigmentácii a popáleninami. Vysoký faktor 50 Vašu pokožku dokonale chráni a Vy sa nemusíte báť, že po poobednom spánku na pláži sa Vaše telo bolestivo spáli. SPF krém používajte počas celého dňa a nezabúdajte ho nanášať aj v nenápadných v oblastiach ako sú uši a krk, ktoré majú tendenciu sa rýchlo spáliť!

     

Hydratovať, hydratovať, hydratovať! To je pravidlo, ktorého sa musíte držať nielen na dovolenke. V kozmetickej taštičke by ste mali nosiť antioxidačný krém Defend plus. Tento krém zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky, na ktorom má obrovský podiel práve slnečné žiarenie. Lokálne obnovuje imunitu pokožky, navyše má zvýšenú ochranu proti UV žiareniu, čo je v lete viac než žiaduce!

Natinuel Defend plus - hydratačný krém

Venujte pozornosť odličovaniu!

Ak si počas dovolenky nanášate makeup je dôležité myslieť aj na jeho citlivé odstránenie. Z rady našich produktov ponúkame Milk makeup – odličovač bohatý na vitamíny s upokojujúcim účinkom, ktorý pleť chráni pred dehydratáciou a zápalmi. Tento produkt nielen dokonale odlíči, ale vytvára na pokožke mikrofilm, ktorý umožňuje hlbšie a precíznejšie prepustenie prípravkov, ktoré si potom aplikujete. Zároveň je vhodný aj na očné okolie, takže si na dovolenku nemusíte baliť aj odličovať očí a ušetríte si miesto v kufri na nejaký milý suvenír!

    Natinuel Milk makeup up, odličovač

Vaša pleť je na dovolenke pod vplyvom silného žiarenia, a preto by mal byť Váš makeup ľahký aby nebola Vaša pokožka zaťažovaná ešte viac. Ideálnou voľbou sú BB krémy, ktoré pleť hydratujú a zároveň jej dodávajú jemný tón. 

Ste fanúšikmi pleťových masiek?

Tie si rozhodne zabaľte do Vašej dovolenkovej kozmetickej taške! Vaša pleť sa na priamom slnku vysušuje oveľa viac ako počas bežného dňa. Hydratačná maska je skvelý pomocník, ktorý jej za krátky čas navráti lesk a sviežosť! 

Naša hydramoist maska je bez konzervačných látok a parfumácie. Ľahko sa vstrebáva a pokožke zabezpečuje správnu hydratáciu. Vyvážene podporuje tvorbu epidermálnych buniek, čoho výsledkom je celkové zlepšenie estetického vzhľadu pokožky. 

Natinuel hydramoist mask - pleťová maska

Voľba správnych produktov starostlivosti o pleť a ich následné použitie je kľúčom k zdraviu Vašej pleti na slnečnej dovolenke. Nezabudnite sa chrániť SPF krémom,  pleť dostatočne hydratovať a potom bude svieža a pripravená na všetky letné dobrodružstvá!