Neprehliadajte podráždenú pokožku po holení!

Neprehliadajte podráždenú pokožku po holení!

Neprehliadajte podráždenú pokožku po holení! Holenie je neoddeliteľnou súčasťou života mnohých z nás. Viete však, že starostlivosti o pokožku po holení treba prikladať rovnakú dôležitosť ako holeniu? Pri tejto aktivite sa častokrát venujeme len samotnému procesu a zanedbávame následnú  starostlivosť o pokožku.  Neprehliadajte podráždenú pokožku po holení. Následky môžu byť chronické!

Pri holení sa neodstraňujú len chĺpky!

Pri holení sa neodstraňujú nielen nežiaduce chĺpky, ale i horná vrstva pokožky. Táto vrstva slúži ako ochranná bariéra. Pokožku chráni pred vonkajšími podnetmi a infekciami. Holenie pokožku oslabuje, a preto je dôležité minimalizovať riziko nežiaducich problémov.

Poznáte pocit podráždenej pokožky po holení?

Podráždenie pokožky je najčastejšou zdravotnou indikáciou, ktorá pramení zo zanedbanej starostlivosti. Pri tomto probléme môžete zažívať bolestivé štípanie a pálenie. Pokožka je suchá a tvoria sa na nej vyrážky. V krajných prípadoch môže dôjsť k infekcii, ktorá je vzniká vnikom baktérií do malých rezov po holení. 

Nezúfajte, na každý problém je riešenie!

Na pravidelnú starostlivosť o pokožku, ktorá je kľúčom k jej zdraviu odporúčame produkt ošetrujúci produkt na podráždenú pokožku OZONE VITAL. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu obnovuje bariérové, imunitné, hydratačné a vylučovanie funkcie pokožky. Zároveň posilňuje jej štruktúru a zlepšuje vzhľad. Jeho protizápalové a antibakteriálne pôsobenie eliminuje riziko zápalu pokožky po holení. Navyše je vo forme spreju, a preto je komfortným pomocníkom vo vašej dennej kozmetickej rutine!

Natinuel Ozone vital - sprej po holení

Pri podráždenej pokožke po holení je prvá pomoc správna hydratácia. Okysličujúci krém OXY 100 hydratuje kožné tkanivo už od prvej aplikácie. Vďaka svojej jedinečnej textúre tkanivo okysličuje až po úroveň svalov. Jeho primárna úloha je hĺbkové hojenie aj najmenších mikropoškodení. Vďaka tomu bude Vaša pokožka zdravá a holenie pre ňu nebude naďalej záťažou.

Natinuel - hydratačný krém OXY 100

Viete rozoznať podráždenú pokožku po holení od tej zdravej? 

Medzi najčastejšie príznaky, ktoré napovedajú, že niečo nie je v poriadku patrí začervenanie, suchosť, svrbenie a prípadne malé vyrážky. Ak je stav závažnejší môžu ho sprevádzať aj bolestivé reakcie ako je štípanie a pálenie. Ak tieto príznaky pociťujete, mali by ste svojej pleti dopriať potrebnú starostlivosť aby ste predišli chronickému zápalu pokožky. 

Myslite na zdravie Vašej pokožky!

Starostlivosť po holení je nevyhnutná na udržanie zdravej a hydratovanej pokožky. V súčasných letných mesiacoch toto pravidlo platí dvojnásobne! Snažte sa sa venovať zvýšenú pozornosť starostlivosti o Vašu pokožku, ktorá sa Vám vráti vo forme zdravia a fyzickej i duševnej pohody!